Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Dobrze dobrane siodło to jedna z podstawowych rzeczy, które sprawią, że nasza jazda na rowerze będzie bardziej wydajna i przyjemna. Nie jest to jednak rzecz banalnie łatwa - wybierając siodełko powinniśmy kierować się nie tylko jakością produktu ale też doborem konkretnego modelu do naszego stylu jazdy.

Specjaliści z Selle Royal stworzyli prosty podział opierający się na pozycji, jaką zajmujemy na rowerze:

SELLE%20ROYAL.png

Athletic 30 oraz 45 stopni - pozycja mocno pochylona, występująca najczęściej w rowerach sportowych, szosowych oraz MTB.
Moderate 60 stopni - pozycja pośrednia, zwykle spotykana w rowerach crossowych oraz turystycznych.
Relaxed 90 stopni - pozycja wyprostowana, najczęściej obecna w rowerach trekkingowych i miejskich.

Do tego niektóre siodła, zwłaszcza z pośredniej kategorii Moderate dzielą się na damskie oraz męskie - różnią się one takimi parametrami jak długość, szerokość oraz kształt siedziska.

Dysponując tą wiedzą i parametrami jesteśmy wstanie dobrać produkt, który w 100% spełni nasze wymagania. Warto poświęcić na to nieco czasu - tak jak dobrze dobrane siodło zdecydowanie uprzyjemni nam czas spędzany na rowerze, tak samo źle dobrane siodełko kiepskiej jakości może być dla nas prawdziwym utrapieniem i może zniechęcić do dalszych aktywności.

Kliknij i przeglądaj ofertę siodełek Selle Royal!